רוצים מידע נוסף על הלימודים?

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ממוסדות הלימוד? מלאו פרטים ונחזור אליכם.

לימודי רייקי

רייקי הוא סוג של טיפול אלטרנטיבי המכונה בדרך כלל ריפוי אנרגיה. זוהי שיטה פשוטה, טבעית ובטוחה לריפוי ושיפור עצמי רוחני הכרוכה ך בהעברת אנרגיה אוניברסלית מכפות הידיים של המטפל למטופל .לטענת התומכים בתחום, אנרגיה יכולה לקפוא בגוף במקום בו הייתה פגיעה גופנית או אולי כאב רגשי. עם הזמן, חסימות אנרגיה אלה עלולות לגרום למחלות.

טיפול ברייקי שואף לעזור לזרימת האנרגיה ולהסיר בלוקים באופן דומה לדיקור סיני או אקופרסורה. שיפור זרימת האנרגיה בגוף, אומרים מתרגלים, יכול לאפשר הרפיה, להפחית כאב, להאיץ את הריפוי ולהפחית תסמינים אחרים של מחלה.

לימודי רייקי
רוצים מידע נוסף על הלימודים?

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ממוסדות הלימוד? מלאו פרטים ונחזור אליכם.

תוכן העניינים
יתרונות בריאותיים

השפעות הריפוי ברייקי מתווכות על ידי תיעול האנרגיה האוניברסלית המכונה צ'י.

באמצעות תיעולה, הרייקי מסייע להרפיה, מסייע בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף, ומפתח רווחה רגשית, נפשית ורוחנית.

טיפול רייקי מטפל בכל האדם כולל גוף, רגשות, נפש ורוח ויוצר השפעות מועילות רבות הכוללות הרפיה ותחושות שלווה, ביטחון ורווחה.

למי מתאים ללמוד

לימודי רייקי פונים לקהל הרחב אשר מעוניין ללמוד ולהשתלב בתחום. הלימודים מתאימים מאוד לכאלו שעוסקים ברפואה משלימה, דיקור והילרים אשר מעוניינים להרחיב את הידע והניסיון המקצועי שלהם ולהציע למטופליהם דרכי ריפוי וטיפול נוספות.

איפה לומדים
icon-12

מכללת מדיסין לרפואה משלימה – מציעה מתקיים קורס רייקי 1 + 2. היקפו של הקורס הוא כ – 5 מפגשים. הלימודים משלבים שיעורים פרונטאלים ותרגול מעשי. לבוגרים מוענקת תעודת מטפל ברייקי 1+2 מטעם מכללת מדיסין מבית המכללה למינהל.

icon-12

מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית – המכללה מציעה קורס מודעות דרך רייקי ברמות רייקי 1 ורייקי 2 היקף הלימודים ברמה 1 הינו 5 שעות לימוד וברמה 2 הלימודים מתפרשים על פני 30 שעות לימוד. למסיימים מוענקת תעודת סיום מטעם מכללת רידמן.

icon-12

מירב – בית הספר ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה – מקיים קורס רייקי משולב לרמות 1 ו-2 וכן קורס רייקי 3 פרד שמיועד למי שסיים את לימודי רמות 1 ו-2. כל אחד מהקורסים נפרש עע לפני 16 מפגשים בהיקף 54 שעות .

icon-12

המכון ללימודי רוחניות – מציע קורס רייקי בסיס ברמות רייקי 1+2 וכן קורס רייקי רמה 3. בסיום כל קורס מקבלים הבוגרים תעודת מטפל מוסמך בשיטת הרייקי בהתאם לרמה שלמדו.

icon-12

מכללת הנות – בית הספר למקצועות הטיפול – מציעה קורסים ברייקי ברמות 1,2 ו-3. בסיום כל רמה מקבלים הבוגרים תעודה מטעם המכללה.

התעודה מוכרת בלשכה למקצועות בריאות משלימים וכן בהתאחדות הישראלית לבריאות משלימה.

כל הקורסים מוכרים לשנת שבתון דרך הסתדרות המורים ודרך ארגון המורים.

נושאי לימוד

לימודי רייקיי כוללים 3 רמות : רייקי 1:, רייקי 2 ו- רייקי 3 כאשר בכל אחת מהרמות נלמדים נושאים המתאימים לרמה עצמה. באופן כללי נושאי הלימוד כוללים : כיצד להשתמש ברייקי כמערכת צמיחה מרפא ואישי,

הבנת ההיסטוריה של הרייקי וכיצד היא השתנתה לאורך זמן, מיקומן של מערכות האנרגיה של המרידיאן וצ'אקרה בגוף, דימיון מודרך, כיצד לבצע הפעלות רייקי שלמות על עצמך ואחרים, שיטות לביצוע רייקי מרחוק,

שימוש בסמלי הרייקי, שחרור, מעבר זמן / מרחב, כיצד להתחבר עם העצמי, קבל טכניקות מתקדמות לניתוחים נפשיים, פגישה עם מדריכי הרייקי שלך, גישה לרמות שונות של תודעה, מדיטציה ועוד.

תנאי קבלה

במרבית מוסדות הלימוד תנאי קבלה דורשים מהמועמד להיות בן 18 ומעלה וכן ראיון קבלה אישי. 

הסמכה

בסיום כל אחת מרמות הרייקי מוענקת לתלמידים תעודה מטעם מוסד הלימוד המכשירה אותם כמטפלים (רמה 1 ו-2)  או כמורים מוסמכים לרייקי ( רמה 3).

מה עושים אחרי הלימודים?

בוגרי לימודי רייקי יכולים להשתלב כשכירים במכוני טיפול, מרכזי ספא, מרפאות וקליניקות פרטיות, מכוני כושר ובריאות, קופות חולים ועוד. אופציה נוספת היא לעבוד כמדריכים ברייקי או עבודה כעצמאיים.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס רייקי?

בוגרי קורס רייקי יכולים להמשיך להעשיר ולפתח את כצמם בכלל תחומי הרפואה המשלימה דוגמת לימודי מדיטציה, לימודי פרחי באך, רפואה יפנית,רפואה הוליסטית, נטורופתיה, רפלקסולוגיה יוגה או קורסים אחרים בתחום.

שכר ממוצע