רוצים מידע נוסף על הלימודים?

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ממוסדות הלימוד? מלאו פרטים ונחזור אליכם.

כל מה שרציתם לדעת על טיפול נטורופתי

נטורופתיה היא מסורת מבוססת מדע המקדמת בריאות על ידי זיהוי ההיבטים הייחודיים של כל מטופל ושימוש בטיפולים טבעיים שאינם רעילים להחזרת האיזון הפיזיולוגי והפסיכולוגי.

כל מה שרציתם לדעת על טיפול נטורופתי
רוצים מידע נוסף על הלימודים?

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ממוסדות הלימוד? מלאו פרטים ונחזור אליכם.

תוכן העניינים

מהם עקרונות הרפואה הנטורופתית?

ראשית, אל תזיק

תוכנית טיפולים נטורופתית משתמשת בטיפולים עדינים, לא פולשניים, יעילים ואין להם תופעות לוואי שליליות. כוח הריפוי של הטבע

לגוף יכולת אינהרנטית לשמור ולשחזר את הבריאות. רופאים נטורופתיים מקלים על תהליך ריפוי זה על ידי הסרת מכשולים לריפוי וזיהוי טיפולים לשיפור הריפוי.

זיהוי וטיפול בסיבה

רופאים נטורופתיים מטפלים בסיבות הבסיסיות למחלה ולא רק בתסמיני המחלה. הסימפטומים הם ביטוי חיצוני לחוסר איזון פנימי עקב כל שילוב של סיבות פיזיות, נפשיות או רגשיות. ניהול סימפטומים עשוי להיות חשוב, אך חשוב יותר לא להתעלם מהגורם הבסיסי למחלה.

המטפל כמורה

תפקידם העיקרי של מטפלים נטורופתיים הוא חינוך, העצמה והנעה של מטופלים לקחת אחריות אישית על בריאותם באמצעות נקיטת אורח חיים  בריא ותזונה מיטיבה לגוף.

התייחסות לכל האדם

מטפלים נטורופתיים מזהים חולשות או תפקודים לקויים אצל מטופליהם ומתאימים את הטיפול בהתבסס על הצגתו האישית של המטופל. החולה הוא הזקוק לטיפול, לא מצב המחלה או התסמין. מטפלים נטורופתיים מעוניינים למצוא ולטפל בתסמינים אופייניים המגדירים את המטופל ולא בתסמינים שכיחים המגדירים את המחלה.

כיצד יכולה הרפואה הנטורופתית להועיל לבריאותכם ולרווחתכם?

מטפלים בנטורופתיה מצליחים לעיתים קרובות לטפל במצבים כרוניים שאינם מגיבים לרפואה הקונבנציונאלית. זה כולל, אך אינו מוגבל ל: עייפות, כאבים, הפרעות שינה והפרעות עיכול. מטפל נטורופתי מסוגל לענות על הצרכים האישיים של המטופלים ולפתח תוכנית טיפול הכוללת שינוי בהרגלים, תרגולים, תוספי תזונה וטיפול בדיאטה.

מטפלים נטורופתיים מבינים את אומנות הריפוי, שהיא יותר ממתן תרופה או תוסף תזונה. כדי להבין את ההקשר של מחלת המטופל, על המטפל להקדיש זמן להאזנה לסיפור המטופל. טיפול נטורופתי יעיל דורש סבלנות ותקשורת טובה. רוב המטופלים יודעים מה לא בסדר ומה צריך לעשות, אך הם אינם יודעים כיצד לתרגם זאת לתכנית פעולה. הרופא הנטורופתי יכול לתרגם את סיפור המטופל לכדי עשייה ולהקצות סדרי עדיפויות לטיפול בבעיה.

סוגי הטיפול הנטורופתי

טיפול נטורופתי הוא בעל גישה הוליסטית של שילוב של טיפולים שונים, ואין צורה מיוחדת של טיפול שמקבלת עדיפות על פני אחרים. בין הסוגים השונים של טיפולים נטורופתיים ניתן למצוא כאלו שהינם תרופתיים גרידא וחלקם פועלים על בסיס תרגולים ושינוי הרגלים. להלן מספר סוגים עיקריים של טיפולים נטורופתיים:

icon-12

טיפול באיורוודה – איורוודה נחשבת לנשמת הטיפול הנטורופתי וידוע כי סוג זה של טיפול יעיל בכל מיני מחלות, במיוחד מחלות הנובעות מסגנון חיים לקוי. באיורוודה נאמר כי גופנו מאורגן בהתאם לשלושה מאפיינים עיקריים: Vata, Pitta and Kapha. כל המחלות מאופיינות ביחס שלהן לכל אחד מהמאפיינים האלה. על פי קביעת הקשר של המחלה לכל אחד ממאפיינים אלה נקבע טיפול הכולל תזונה מתאימה ושינויים בסגנון החיים. תרופות איורוודיות מוכנות מצמחי מרפא טבעיים ואין להן שום תופעת לוואי על הגוף.

icon-12

טיפול בהומאופתיה – ההומאופתיה כסוג של טיפול נטורופתי מאופיינת בפילוסופיה של טיפול בחוסר הרמוניה גסה של הגוף במקום למצוא טיפול למחלה מסוימת כלשהי. הפילוסופיה מוסברת באמרה המפורסמת של מייסד ההומאופתיה, האנמן, ש"טפל בחולה ולא במחלה".

icon-12

טיפול תזונתי – בתקופה האחרונה הטיפול התזונתי כסוג עיקרי של טיפול נטורופתי הגיע לפופולריות חסרת תקדים בגלל תפקידו המכריע והמפתח בטיפול המוצלח במחלות רבות הקשורות לסגנון חיים כמו השמנת יתר, סוכרת, יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה, הפרעות עיכול וכבד, בעיות בכליות וכו '.

icon-12

יוגה ומדיטציה – יוגה ומדיטציה הם הטיפול המומלץ למיגור טבעי של מחלות והפרעות בריאותיות רבות. בדרך כלל יוגה ומדיטציה שימושיים לבניית רווחה נפשית. טיפול זה הוא בעל השלכה ארוכת טווח על מחלות כרוניות רבות ונמצא כי הוא יכול לרפא מחלות אלה לחלוטין.